Prezent dla dziecka – samochód

Idealnym prezentem dla większości dzieci, nie tylko chłopców, jest samochód. Producenci prześcigają się w projektowaniu coraz nowszych modeli tych zabawek. Mając tak wielki wybór, robiąc prezent dziecku, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego modelu, pasującego do jego zainteresowań. Bardzo małym dzieciom, do trzeciego roku życia, nie warto kupować skomplikowanych zabawek. Kierować należy się raczej rozsądkiem. Po pierwsze zabawka nie powinna posiadać żadnych małych elementów, które dziecko mogło by próbować połknąć. Na szczęście w sklepach można znaleźć szeroka gamę modeli, przeznaczonych dla dzieci w tym wieku. Taki samochód powinien być przede wszystkim wytrzymały.

Najlepiej aby był on odpowiednio duży, tak aby dziecko mogło na nim siadać, (na próżno tłumaczyć maluchowi że zabawka służy do innego celu), a także po to, aby nie mogło nim rzucać, (małe dzieci uwielbiają rzucać różnymi przedmiotami, przy okazji szybko je niszcząc). Jeśli chcemy aby dziecko mogło bawić się zabawka w swoim łóżeczku, możemy zakupić samochód pluszowy lub wykonany z innych miękkich materiałów, dzięki temu dziecko nie zrobi sobie krzywdy, jeśli uderzy się zabawką. W sklepach do wyboru mamy również zabawki wydające dźwięki lub świecące. One również z pewnością zainteresują malucha. Zadbajmy o to, aby dźwięki nie były zbyt głośne, inaczej mogą przestraszyć dziecko, a nas przyprawić o ból głowy.

W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym, warto zastanowić się nad tym, jakiego typu zabawy lubi dany maluch. Jeżeli uwielbia bawić się na podwórku, z pewnością radość sprawi mu zabawka którą będzie mógł zabrać ze sobą do piaskownicy lub na spacer. Tego typu zabawki powinny być raczej duże i najlepiej nie wyposażone w żadne mechanizmy, które mogą ulec zatarciu po zasypaniu piaskiem. Takie zabawki powinny być też łatwe do umycia. Natomiast, jeśli dziecko najczęściej bawi się w domu, możemy rozpatrzeć zakup niezbyt skomplikowanego pojazdu na baterie, (przedszkolaki świetnie sobie z nimi radzą). Mamy do wyboru wiele pojazdów o wyspecjalizowanych funkcjach, należy zatem dowiedzieć się, czy dziecko lubi bawić się w policje, wyścigi samochodowe, czy może marzy o wozie straży pożarnej.

Im starsze dziecko, tym większy wybór rożnych zabawek. Dzieci w wieku szkolnym chętnie bawią się bardziej skomplikowanymi modelami. Możemy pokusić się o zakup pojazdu sterowanego (na kabelku, lub na pilota). Starsze dzieci chętnie też kolekcjonują różne pojazdy. Bardzo popularne są zestawy złożone z kilku mniejszych samochodzików i parkingu. Do wyboru mamy również różnego rodzaju tory samochodowe oraz zestawy do samodzielnego konstruowania pojazdów. Każdego chłopca, niezależnie do wieku, powinny ucieszyć nieśmiertelne „resoraki”. Takimi modelami, będącymi miniaturami prawdziwych aut, chętnie bawią się nawet duzi chłopcy i ich tatusiowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *